logo

Poradnik Ślubny – menu weselne dla dzieci

Lista potrzeb i rzeczy do ogarnięcia przed ślubem wydaje się nie mieć końca i wtedy przychodzi to olśnienie: menu weselne dla dzieci!

Organizując wesele, lista rzeczy do zaplanowania ciągnie się w nieskończoność. Wybór sali weselnej, zespołu muzycznego, lista gości, dekoracje i atrakcje. No i przede wszystkim — menu dla gości. To absolutne podstawy, z którymi przyszli małżonkowie muszą się zmierzyć. Gdy chodzi o ostatnią kwestię, bardzo często okazuje się, że nie jest to sprawa tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę należy wziąć bowiem wszystkich gości — zarówno wegetarian, tych o specjalnej diecie, jak i…dzieci!

W tym momencie możecie się czuć jak matka Kevina, który został sam w domu 😀 Jednak czy słusznie? Kwestia posiłków dla najmłodszych gości weselnych nie musi napawać przerażeniem. Na szczęście kreatywność kucharzy i cukierników nie zna granic i menu weselne dla dzieci nie stanowi tutaj wyjątku 🙂

Różnorodność pojawiająca się na stole to też idealna okazja do zrobienia przepięknych zdjęć. Przecież fotograf na wesele nie skupia się już dziś wyłącznie na gościach i parze młodej. Ślubne zdjęcia coraz częściej odnoszą się do cudownych dekoracji ślubnych, akcentów kwiatowych czy właśnie estetycznie podanego i zróżnicowanego jedzenia.

Prawdziwe pole do popisu w tej kwestii stanowią właśnie dania i przekąski dla dzieci. Podane w ciekawej formie, kolorowe i przepyszne — na zdjęciach wyglądają wprost bajecznie. Oczywiście nie chodzi tu tylko o wygląd. By dzieci chciały je jeść, takowe dania muszą być też smaczne. Jednak kiedy menu weselne dla dzieci cieszy oczy, to już poniekąd gwarancja sukcesu 😉

menu weselne dla dzieci - słodki stół na weselu

Menu weselne dla dzieci — jakie potrawy i przekąski zaserwować?

Nie ma się co oszukiwać, najmłodsi z pewnością nie będą zadowoleni, gdy podamy im dania, którymi na ogół zajadają się dorośli. Podczas gdy mężczyźni z niecierpliwością oczekują pojawienia się na stole mięsa, zrazów i flaków, a panie czekają na ryby i sałatki warzywne, dzieci wybrzydzają. Większość z nich nie będzie nawet w stanie spróbować takich specjałów.

Tym bardziej, jeśli wśród milusińskich znajdą się tak zwane niejadki z naprawdę sporymi wymaganiami. Pocieszającym jest z pewnością fakt, że dla dzieci liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Taniec, gry i muzyka. To nie zmienia jednak faktu, że i one podczas przyjęcia muszą coś zjeść. A my, jako gospodarze wieczoru, po prostu musimy o tym pamiętać. Co więcej, pod uwagę warto również wziąć fakt, że dobierając menu dla najmłodszych, liczy się nie tylko smak, ale i wygląd proponowanych dań. Maluchy w pierwszej kolejności oceniają bowiem proponowane im jedzenie pod względem wizualnym.

dzieci na weselu - nie tylko menu się liczy

Co zatem zaproponować tak wymagającym gościom? Na pewno unikać należy dań tłustych i dość mocno przyprawionych. Dla dzieci większość takich potraw będzie bowiem nie do przełknięcia. Na ogół najmłodsi gustują w delikatnych zupach, typu rosół czy krem. Na drugie danie najchętniej sięgają natomiast po pulpeciki, frytki no i oczywiście pizzę. Tą ostatnią podać można w małych, zabawnych kawałkach. Z kolei wśród słodkości znaleźć mogą się kolorowe gofry, cukierki i batony. By rodzice nie kręcili nosem na takie zestawienie, można pomyśleć nad zdrowymi, aczkolwiek słodkimi przekąskami. Menu weselne dla dzieci opierać powinno się o ciasteczka z owocami, świeże kawałki arbuzów i brzoskwiń nabite na patyczki lub orzechowe muffinki.

menu weselne dla dzieci - lizak jako słodki upominek dla najłmłodszych gości

Wymyślnie podane dania — każdy „mały fotograf” będzie miał pełne ręce roboty 🙂

Gdy to wszystko podane zostanie na kolorowych zastawach, stanowić będzie idealną scenerię do ciekawych zdjęć. Jeszcze lepiej, gdy na przyjęciu zadbany o tak zwany słodki stół. Bajecznie zastawiony, różnorodny i kreatywnie przyozdobiony. Fotograf na wesele uchwyci każdy jego detal — truskawki oblane białą czekoladą, kawałki arbuzów nabitych na patyki czy muffiki ustawione na wysokich paterach.

Trend robienia zdjęć jedzenia rozprzestrzenił się dzięki mediom społecznościowym. Dziś bardzo dużo osób fotografuje estetycznie podane jedzenie w restauracji czy kawiarni. Dlaczego i my nie mielibyśmy zadbać o ten szczegół i z weselnego jedzenia nie stworzyć ciekawej scenerii? W końcu to nie takie trudne, jak się wydaje.

Fotograf na wesele z pewnością takiemu wyzwaniu podoła. Największą frajdę będą jednak z tego czerpać  goście, zwłaszcza ci nastoletni, którzy nie rozstają się ze smartfonami 😉

Zrób kolejny krok!

Sprawdź co jeszcze omówiliśmy w naszym poradniku ślubnym i zaplanuj swoje idealne wesele 🙂

Poradnik ślubny – jakie formalności przy dwóch ślubach
Poradnik ślubny – koszty ślubu kościelnego
Poradnik ślubny – przebieg ślubu kościelnego
Poradnik ślubny – co to są oczepiny
Poradnik ślubny – dzieci na weselu

 

A tu możesz wyrazić swoją opinię: nasz profil aparatowo na facebooku