Refurbished

Jak wiadomo, część sprzętu nie jest już produkowana. Dostępne są tylko małe partie, czasami nowych i nigdy nie używanych, ale jednak starych aparatów i akcesoriów. Wymagają one sprawdzenia, a w związku z tym czasami przeprowadzana jest drobna regulacja, unowocześnienie lub serwis innego rodzaju. Niektóre elementy starzeją się nawet nieużywane, w związku z tym zwyczajnie wymagają sprawdzenia i wymiany. Jednak tak potraktowane aparaty są w pełni sprawne i udzielana jest na nie gwarancja.

Towary takie oznaczone są jako refurb/refurbished, czyli odnowione. Ze względu na zapewnienia i gwarancje udzielane przez producentów takiego sprzętu, my traktujemy takie aparaty jako nowe, uczciwie zaznaczając ich charakter.

Niektóre firmy, poza produkcją własnych rozwiązań, przejmują magazyny innych firm, np upadłych. Dotyczy to głównie sprzętów oferowanych przez Impossible Project, która przejęła część aparatów Pollaroid.

W takich wypadkach aparaty mają jednak ograniczoną ilość. Często są to limitowane serie, lub ostatnie sztuki serii wprowadzanych niegdyś do sprzedaży. W ramach jednego i tego samego modelu, zależnie od serii, mogą więc pojawiać się drobne różnice w kolorze, designie i śladach użycia (np w związku z odnowieniem/unowocześnieniem).

Oznacza to także, że poszczególne egzemplarze mogą się delikatnie różnić od ilustracji. Dwa takie same aparaty, np. serii Polaroid 600, mogą mieć różne naklejki z oznaczeniem linii lub różny rodzaj/kolor czcionki mówiącej o modelu czy marce, albo dodatkowe elementy graficzne (np pasy) umieszczone gdzieś na obudowie.

Jako sklep nie mamy na to wpływu, ale nie jest to też wada. To element historii tych aparatów, spośród których każdy jest już limitowaną edycją.